Przed zakupem zestawu do sushi

sushi-1107205_1280

Istnieje wiele zestawów do przygotowywania sushi do wyboru. Aby zawęzić wybór i wybrać jeden, będziemy musieli dowiedzieć się, czego właściwie szukamy.
Chcesz zestawu sushi który:

  • ma wszystkie składniki w sobie, dzięki czemu nie trzeba niczego już szukać w orientalnym sklepie spożywczym?
  • taki, który ma makisu (bambusowa mata)?
  • A może szukasz czegoś co jest połączeniem powyższych opcji?

Czy to, czego szukasz kwalifikuje się do żadnego z powyższych wyborów? Mam nadzieję. Teraz w celu zawężenia tych wyborów wymieniamy kategorie, aby każdy mógł łatwiej zidentyfikować nowy zestaw i zorientować się, na co zwracać uwagę. Pierwsza kategoria to tradycyjne zestawy do Sushi. Druga kategoria – nietradycyjne zestawy do sushi.
Tradycyjne Zestawy do sushi – zestawy te zawierają pewną kombinację tradycyjnego sushi – jest tam mata ( „makisu”), ryż i kilka składników. Poniżej wymienione są niektóre rzeczy jakich należy w tym szukać i mieć ich świadomość, rozważając jeden z tych zestawów.
Istnieją różne rodzaje i style mat. Jedna ma szerokie listwy płaskie, a druga ma małe okrągłe z bambusa. Osobiście wolę tą z szerokimi listwami płaskimi. Jest sztywniejsza i czuję się jakbym miała większą kontrolę nad tym, kiedy robię sushi. Niektórzy ludzie wolą drugą opcję. Ogólnie mówi się, że mata z małych patyczków jest lepsza dla podejmowania sushi o średnicy mniejszej – podobnie jak hosomaki – też lepiej robić je w ten sposób. Nawet w tym przypadku jednak nadal uważam, że lubię szersze listwy. Jest to korzystne – tak myślę. To co możesz zrobić, to wypróbować jeden i drugi zestaw i zobaczyć, co lubisz. Te maty są bardzo tanie i można dostać je łatwo za mniej niż 15 zł.
Łopatka bądź łyżka do ryżu (lub inaczej „Shimoji”) jest zrobiona zwykle z drewna, bambusa i plastiku. Co wybierzesz – to znów sprowadza się do osobistego wyboru. Ale lepiej będzie jeśli mnie postawisz na drewno. Drewno ma tendencję do absorbowania rzeczy – dlatego z bambusa opcja będzie lepsza. W tym momencie można pomyśleć … hej, ale czy to nie jest drewno bambusowe? Właściwie nie, to nie jest to. Bambus to rzeczywiście trawa. I to też jest bardzo nieporowate i ma tendencję do odpychania cieczy – i robi to bardzo dobrze.
Niektóre plastikowe opcje mają małe „guzki” na powierzchni – to jest zaleta plastikowej łopatki ponad standardową budową łyżki z bambusa. Tak czy inaczej, będziesz mógł osiągnąć dobre efekty z każdym tym wyborem.

Jeśli jesteś nowy w temacie sushi być może nie jesteś jeszcze zaznajomiony z tematem wszystkich składników potrzebnych do robienia sushi i decydujesz się dlatego szukać zestawu, który ma to już wszystko wliczone. Aby uzyskać dobre wyniki jednakże – istnieje kilka rzeczy na jakie należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że Twój zestaw będzie miał składniki dobrej jakości.

 

1. Najlepiej wybrać dobry zestaw – markowy. Sushi Chef jest najpopularniejszą marką do przygotowywania sushi. Tam znajdziesz zestawy składników w oparciu o dobrej jakości produkty.

2. Każdy inny rodzaj zestawu może nie zawiera wszystkich tych samych składników co ten najpopularniejszy. Zestawy oferują różne kombinacje różnych marek produktów. Niektóre rzeczy jakich należy szukać w tych zestawach są wymienione poniżej:
Ryż. Nishiki i Kokuho są jednymi z najczęstszych rodzajów ryżu zawartych w zestawie. Oba są dobre, solidne co do tworzenia sushi. Dla najlepszego sushi zazwyczaj wybiera się krótki ryż biały. Zarówno Nishiki i Kokuho to ryż średnioziarnisty i nie jest super jakości premium. Super Premium – krótkie ziarna ryżu białego to np. Tamaki i Tamanishiki. Ale ich nie znajdziesz w żadnym zestawie, musisz je puścić samodzielnie.
Ocet ryżowy. Nie można pomylić się wybierając jedną z tych marek Marukan lub Mitsukan. Spójrz na zestaw, który ma te marki i będzie dobrze. Przyprawiony ocet ryżowy jest podobno gotowy do mieszania z ryżem w sushi. Gorąco polecam, wtedy będzie ci łatwiej tworzyć własne sushi przy użyciu bardzo dobrego przepisu.
Sushi Nori. Musisz znaleźć zestaw, który ma bardzo wysoką jakość – im czarniejsze nori, tym lepiej. Jeśli nori jest zielone lub można zobaczyć przez to światło jest to tanie nori z Chin. Nie kupuj zestawu, który ma w sobie tego rodzaju nori.
Imbir. Istnieje wiele różnych marek marynowanego imbiru dostępnych na rynku, dlatego trudno powiedzieć, która marka jest lepsza. Zawsze jednak musi to być imbir z lekkim odcieniem różowym, w przeciwieństwie do czerwonego odcienia.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat poczytaj większą ilość artykułów, które znajdziesz na tej stronie.